Open Source

django.pl na megiteam!

Django jest wysokopoziomowym frameworkiem webowym stworzonym w języku Python z myślą o deweloperach, którzy pomimo nałożonych na nich terminów dążą do budowania dopracowanych, perfekcyjnych rozwiązań. Polska grupa użytkowników i miłośników tego frameworka skupiona jest wokół serwisu django.pl oraz kanału irc #django-pl (w sieci freenode) i grupy dyskusyjnej http://groups.google.pl/group/django-pl.

Od 13 maja 2009 roku serwis django.pl jest nieodpłatnie utrzymywany na serwerach firmy MegiTeam. Porozumienie zawarte w tej sprawie stanowi naturalne przedłużenie dla działalności prowadzonej przez obie strony, której celem jest popularyzowanie lekkich framework'ów webowych, a Django w szczególności. Warto tu powiedzieć kilka słów o MegiTeam, który jest pierwszym w Polsce dostawcą usług hostingowych dedykowanych dla rozwiązań bazujących na Pythonie, Ruby czy Perlu. Firma ta aktywnie wspiera polską społeczność open source na przykład sponsorując konferencje takie jak zorganizowany w 2008 roku w Rybniku PyCon, czy właśnie hostując serwis django.pl. Sama oferta MegiTeam jest dobrze dostosowana do potrzeb klientów stanowiąc rozsądny kompromis między parametrami technicznymi oferty a ceną. Jakość rozwiązań oferowanych przez MegiTeam znajduje potwierdzenie w opiniach użytkowników, którzy chwalą sobie stabilność oraz doskonały support.

Cała społeczność django.pl składa serdeczne podziękowania firmie MegiTeam

Opinie użytkowników polskiej społeczności Django:

"Z MegiTeam mam do czynienia od 2008 roku, kiedy to zasugerowałem znajomemu hostowanie tam, stworzonego w Django, portfolio fotograficznego, a ów znajomy na moją propozycję przystał.

Dlaczego wybrałem MegiTeam? Kierowałem się po pierwsze pozytywnymi opiniami znalezionymi na rozmaitych forach dyskusyjnych, w tym także wypowiedziami reprezentantów tej firmy, które pozwoliły mi sądzić, że mam do czynienia z ludźmi na poziomie.

Po drugie skusił mnie zakres oferty MegiTeam, w ramach której można sobie dobrać hosting pod swoje potrzeby (ilość miejsca na dysku, ilość pamięci RAM, cena) oraz przede wszystkim support dla Django.

Trzecim elementem przemawiającym za MegiTeam była możliwość założenia konta testowego i wypróbowania wszystkiego w praktyce.

Jak oceniam MegiTeam po kilku miesiącach współpracy? Bardzo dobrze. Podkreślę tu następujące elementy: świetny kontakt mailowy, szybkość i niezawodność działania, czytelny i funkcjonalny panel zarządzania kontem oraz strona "pomoc", dzięki której bez problemów skonfigurowałem zarówno Django, jak i domenę, konto ftp oraz strony statyczne. Z czystym sumieniem polecam."

opinia z kanału #django-pl - restless_being

"O MegiTeam dowiedziałem się od znajomego, było to może 2 lata temu. Słyszałem wtedy, że MegiTeam to bardzo dobry hositng, ale sam nie wiedziałem jak jest naprawdę. Wówczas miałem wykupiony hosting na dreamhost.com, po pewnym czasie, z powodu niezadowolenia z jakości usług dreamhost.com, postanowiłem przejść do MegiTeam. Teraz wiem że była to najlepsza decyzja jaką mogłem podjąć. Elementy które wyróżniają MegiTeam to:

Bardzo dobry support - jest szybki, profesjonalny i rzeczowy. Kiedyś zadałem na moim blogu pytanie na temat jakiegoś ustawienia na MegiTeam. Po kilku dniach, chociaż nie pisałem do supportu, dostałem odpowiedź od MegiTeam. Bardzo mnie to zaskoczyło. Wychodzi na to, że Twój problem może zostać rozwiązany szybciej, niż zdążysz w ogóle zadać pytanie.

Dalej, bardzo łatwe i szybkie uruchomienie aplikacji dzięki doskonałemu panelowi administracyjnemu, który jest zarazem bardzo prosty i funkcjonalny.

Możliwość dostosowania hostingu do swoich potrzeb - nie ma żadnych sztywnych planów. Po prostu jeśli komuś potrzeba więcej miejsca na dysku, czy ilości pamięci RAM, to po prostu zwiększa parametry konta.

Podsumowując, jeżeli szukasz szybkiego polskiego hostingu pod python'a, rubiego, lub perl'a to polecam MegiTeam"

Dominik Szopa

Napisał: społeczność django.pl, dnia: Maj 14, 2009

Komentarze

Piotr Tynecki Czerwiec 3, 2009 at 1:39 rano

Gratuluje. To miłe ze strony MT, że docenia Wasz trud wkładany w tworzenie i prowadzenie projektu polskiego supportu Django.

Dobrze przygotowany fundament projektu, stanowi nieodłączną część jego misji.

W takim razie, powodzenia!

Marcin Mierzejewski Czerwiec 5, 2009 at 4:44 po południu

Co za zbieg okolicznosci, jakis miesiac temu tez przenioslem swoja strone do megiteam.pl i jestem bardzo zadwolony.

Pozdrowienia dla MT.

Komentarze wyłączone

W celu zabezpieczenia się przed spamem komentarze są wyłączone.