Open Source

Wolna Kultura

Rusza platforma podcastowa Wolna Kultura, która zajmować się będzie szeroko rozumianą wolną kulturą m.in. tematyką wolnego oprogramowania.

Wolna Kultura to otwartoźródłowa działalność *castowa będąca efektem współpracy grupy OSMedia, Laboratorium Technik Mobilnych BRAMA z Politechniki Warszawskiej, osób skupionych wokół odbywającego się w Warszawie cyklu spotkań Linux w Bramie oraz Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania.

W ramach Wolnej Kultury nagrywane i wydawane będą regularnie:

  • komentarze do najważniejszych wolnokulturowo-prawno-wioo wydarzeń (sirmacik, rysiek i piorek)
  • audycja muzyczna (raz w tygodniu lub częściej) – godzina muzyki wydawanej na otwartych licencjach
  • w miarę możliwości okoliczne i własne konferencje i wydarzenia

Oprócz tego planowane jest uruchomienie:

  • usługi nagrywania klipów dla NGOsów (organizacji pozarządowych) – jeśli mają potrzebę i wiedzą co chcą nagrać, a nie mają nikogo, kto pomoże im to profesjonalnie ogarnąć to WK oferuje możliwość nagrania i montażu włącznie z wykorzystaniem techniki zielonego ekranu
  • wspieranie podobną usługą projektów WiOO, które się zgłoszą do WK – często chwytliwe nagranie jest najlepszą metodą na dotarcie ze swoją wiadomością lub zdobycie dotacji od użytkowników

Zachęcamy do odwiedzenia strony: http://wolnakultura.pl i wysłuchania pierwszych podcastów poświęconych ACTA, HumbleBundle, Firefoxowi i współpracy organizacji pozarządowych.

Napisał: Jakub Wiśniowski, dnia: Luty 5, 2012

Komentarze

Komentarze wyłączone

W celu zabezpieczenia się przed spamem komentarze są wyłączone.